Štorklja – simbol materinstva

Na štorkljo že od nekdaj gledamo kot na simbol rojstva in novega življenja. Ta čudovita ptica simbolizira nove začetke in nas navdihuje za nove podvige. Njeno ime temelji na grški etimologiji za materinsko ljubezen. Štorklja poleg rojstva, materinstva in zaščite predstavlja tudi zvestobo, skrb, vzdržljivost in ustvarjalnost.

Torej vse to, kar je značilno za ženske, matere, ki danes praznujejo svoj praznik. In z velikim veseljem smo zjutraj opazili, da se je k nam, na naš dimnik, iz toplih krajev vrnila štorklja. Kot vsako pomlad, je tudi letos priletela ravno na praznik vseh mamic. Otroci so vriskali od veselja, ko so jo zjutraj zagledali, kako nas opazuje iz svojega gnezda. Ponosni smo, da se štorklje rade vračajo v naš kraj in nam s svojim nekajmesečnim obiskom lepšajo dneve, ko jih lahko opazujemo in nestrpno pričakujemo njihove mladičke.

Vzgojiteljice in otroci

(Visited 890 times, 1 visits today)

Morda vam bo všeč tudi...