Svetovni dan čebel

Danes praznujemo svetovni dan čebel. Pobudo zanj je pred osmimi leti dala prav Slovenija, ki je ta datum izbrala, ker se je 20. maja rodil slovenski pionir sodobnega čebelarstva Anton Janša. Danes je že vsaka tretja žlica hrane odvisna od opraševanja, čebelji pridelki pa so bogat vir nujno potrebnih hranil.

Tudi v vrtcu Sonček smo obeležili ta poseben dan z API delavnicami, ki nam jih je pripravila vzgojiteljica Judita, z znanjem in veščinami, ki jih je pridobila na izobraževanju API pedagogike.

  • Vse skupine smo se zbrale v telovadnici, kjer smo si skupaj ogledali kratek spoznavni film o čebelah (Čebela v slikah in besedi)
  • Na kratko predstavim pravila lepega vedenja ob čebelah in čebelnjaku;
  • Naučimo se ples Če- čebelice;

Nato pa je vsaka skupina izvedla naslednje dejavnosti (po želji):

  • Beremo knjige na temo čebel ( Iz dnevnika čebelice Medke, Brenči, brenči čebelica, Čebelica Meli,…) – vsaka skupina v svoji igralnici;
  • Naučimo se deklamacijo Panj;
  • V igralnici si vsaka skupina pripravi Api- sadno malico (sadnje posuto s cvetnim prahom ali medom);
  • Naredimo si medeno masažo rok ali nog (kristaliziran cvetlični med + kokosovo olje v razmerju 1:2) si otroci sami nanesejo na dlani in jih masirajo – poljubno), ko se naveličajo si jih umijejo s toplo vodo. Zraven otrokom predvajamo sproščeno glasbo in poljubno v izparilnik dodamo kapljico propolisa. Foto

Judita Kolenc, vodja dejavnosti

(Visited 75 times, 1 visits today)

Morda vam bo všeč tudi...