Jaz in moja družina

Mesec marec smo posvetili družini. Otroci so v vrtec prinašali družinske fotografije, na katerih smo poimenovali družinske člane in opredelili njihove vloge. Za te družinske fotografije smo izdelovali okvirje tako, da smo z ušesnimi palčkami odtiskovali barve kroge. Ker so v mesecu marcu trije dnevi, ki so namenjenim staršem, smo izdelovali darila za dan žena, dan mučenikov in družinski dan. Vsak izmed otrok je na polovico risalnega lista z črnim alkoholnim flomastrom narisal svojo družino in jo nato z voščenkami pobarval. Veliko smo se pogovarjali o hišnih opravilih, ki jih starši opravljajo doma in jih razporejali v Vennov prikaz. Skozi celoten mesec pa so se otroci igrali v kotičku dom, kjer so kuhali, obešali in zlagali perilo, izdelovali iz slanega testa ter skrbeli za dojenčke. Dečki pa so veliko časa preživeli v konstrukcijskem kotičku kjer so iz lego gradnikov in gradnikov in umetne mase gradili razne hiše, hleve in garaže ter gradili cesto. Naučili smo se tudi nove deklamacije ter prepevali že poznane pesmi. Foto

(Visited 333 times, 1 visits today)