Kostanjček zaspanček

Oktober smo pričeli s Tednom otroka, v sklopu katerega smo si ogledali predstavo vzgojiteljic Kdo je ukradel listje. Obiskala nas je ga. Tatjana Lemež kot Tetka Jesen, ki nam je prebrala pravljico.

Tekom meseca smo izvajali obogatitvene dejavnosti Ciciban razigran, kjer smo skupaj s sosednjo skupino prepevali, plesali in si ogledali predstavo Razbita buča.

Odpravili smo se na pohod do Slatin, kjer smo obiskali gozd. Tam smo se poigravali z naravnim materialom, opazovali gozdne živali in rastline in nabrali gozdni material.

Otroci so od doma prinesli tudi poljske pridelke, katere smo spoznavali preko senzorične škatle. Z njimi smo še razvrščali jesenske plodove po barvi, velikosti, luščili fižol, koruzo, si izdelali čutno pot…

Izvedli smo evakuacijo, nato pa smo se še odpravili do gasilskega doma, kjer nam je gasilec Samo razkazal gasilski dom, orodje in vozila. FOTO