Pozdrav jeseni

V mesecu oktobru smo se veliko sprehajali po okoliških poteh in vaseh Šmartnega ob Paki. V začetku meseca smo si ogledali piščančjo farmo pri Drofelnikih v Paški vasi in obenem opravili enega izmed pohodov za projekt Mali sonček.

Izvedli smo teden otroka. V sklopu lutkovnega abonmaja smo si ogledali dramatizacijo vzgojiteljic Pod medvedovim dežnikom.

Večkrat smo se odpravili v gozd, kjer smo izvedli gozdno olimpijado in gozdni bingo ter s svojim vrtim orodjem grabili listje na gozdni jasi.

Likovno in glasbeno smo ustvarjali na jesensko tematiko, poslušali deklamacije, pripovedovali in dramatizirali pravljice, otroci so v sklopu prednostne naloge sami lutkovno dramatizirali pravljico Razbita buča. Izrezali in trebili smo buče ter ustvarili strašilo.

Obiskali smo domačijo Žerjav, kjer smo ga. Miji in ga. Vesni pomagali pobirati jabolka.

V krajevni knjižnici nas je obiskala ga. Monika Marn, ki nam je predstavila avtorsko knjigo Zakaj princeska renči in nas obenem razveselila z obiskom svoje psičke.

V sodelovanju z ZD Velenje smo se seznanili z osnovami prve pomoči, s pravilnim umivanjem zob in z zdravjem v vrtcu.

V dopoldanskem času smo izvedli kostanjev piknik pred MC Šmartno ob Paki.

Več utrinkov si lahko ogledate tukaj.