Pozdravljeno novo leto!

V prvih dneh meseca januarja smo podoživljali novoletna praznovanja in izdelali praskanko z novoletnimi motivi. Spoznavali smo letne čase in njihove značilnosti. Opazovali smo vreme in izpolnjevali vremenski koledar. Ogledali smo si raznovrstne koledarje (stenski, namizni, žepni…). Vsak otrok si je izdelal svoj koledar »drevo skozi letne čase«, na katerem je označil tudi svoj rojstni dan. S prepevanjem in gibalnim ponazarjanjem smo se učili poimenovati dneve v tednu in prste na rokah. Skozi igro in različne vodene dejavnosti smo utrjevali pojma LEVO-DESNO (obuvanje čevljev, postavljanje pribora, rokovanje…). Otroci so na vrvice nizali perlice in si izdelali zapestnice s katerimi smo utrjevali vzorce.

Kam le čas beži? Že je mesec naokoli in prešeren februar se nam smeji…. Foto

(Visited 98 times, 1 visits today)