Učna ura slovenščine z Nacetovo mamico

V petek, 26. 4. 2024, nas je obiskala Nacetova mamica in nam v okviru aprilskega tematskega sklopa Spoznavamo poklice predstavila poklic učiteljice. Ga. Suzana je otroke najprej vprašala, če vedo, kaj učiteljica dela. Nekaj njenih delovnih obveznosti so našteli otroci (učiteljice učijo, pišejo, če je kdo poreden, so hude, preberejo pravljice …), učiteljica pa jim je povedala, da med drugim pripravi tudi teste, ki jih učenci odpišejo, nato jih ona popravi in oceni.

Sledila je učna ura slovenščine. Nacetova mamica nam je prebrala knjigo Pod medvedovim dežnikom. Nato smo se pogovarjali in ugotavljali, kakšna je bila lisica (važna, nesramna) in kakšne so bile ostale živali (prijazne). Na tabli so otroci razvrščali živali glede na to, ali so bile dobre in prijazne ali slabe. Otroci so reševali tudi učne liste, nato jim jih je učiteljica pregledala in ocenila.

Gospe Suzani Zabukovnik se najlepše zahvaljujemo za obisk ter za zanimivo in hkrati poučno predstavitev svojega poklica. Foto